szklana mozaika

Dlaczego warto zainwestować w panele szklane do łazienki i kuchni?

Szkło jest niezwykle szlachetne. Dzięki niemu każde wnętrze staje się bardziej nowoczesne i zyskuje fantastyczny charakter. Panele szklane bardzo dobrze zastąpią też tradycyjne rozwiązania. Co więcej, są także niezwykle funkcjonalne. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w szkło do kuchni i łazienki.

Dlaczego panele szklane w kuchni i łazience to dobry pomysł?

Jedną z zalet paneli szklanych jest nietuzinkowy wygląd. W ten sposób pomieszczenie staje się bardziej atrakcyjne. Ponadto, takie rozwiązanie zapewnia też dodatkowe zabezpieczenie dla ścian przed wilgocią, wysoką temperaturą i zabrudzeniami.

Panele szklane wytwarzane metodą wielowarstwowego laminowania są także odporne na odkształcenia i inne uszkodzenia.

Uwolnij swoją kreatywność!

Panele ze szkła pomogą Ci także okryć możliwości Twojej wyobraźni. Pozwalają na ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Na rynku znajdziesz produkty o różnych kształtach, kolorach i wzorach.

Dzięki temu możesz kreować interesujące projekty i spełnić swoje wizje, jeśli chodzi o dom Twoich marzeń. Możesz także skorzystać z gotowych wzorów lub pomocy pracowników sklepu sprzedającego takie produkty.

płytki ze szkła

Czy montaż paneli szklanych jest skomplikowany?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że instalacja paneli szklanych może przysporzyć wielu problemów. Jednakże jest to błędne spostrzeżenie! Cały proces możesz wykonać samodzielnie. Dlatego nie poniesiesz kosztów związanych z opłaceniem fachowców. Realizacja zadania nie powinna zająć Ci więcej niż 2 godziny. Montaż można przeprowadzić przy wykorzystaniu jednego z dwóch sposobów.

Pierwszy polega na zastosowaniu kołków dystansowych do przykręcenia płyt. Natomiast drugi to po prostu przyklejenie elementów do ściany. Po wykonaniu pracy nie zostawisz też dużego bałaganu. Co więcej, nie stosuje się tutaj także fug. Dlatego bardzo dobrze zabezpiecza to powierzchnie przed zabrudzeniami. Dodatkowym atutem jest to, ze nie musisz tutaj obawiać się rozwoju mikroorganizmów w odróżnieniu od standardowych płytek.

Jakie są najważniejsze zalety paneli szklanych?

Panele szklane mają wiele zalet. Materiał ten jest odporny na stłuczenia, wysoką temperaturę i wilgoć oraz inne warunki zewnętrzne. Daje także ogromne możliwości aranżacyjne. Nie sprawiają one także kłopotów w czyszczeniu i utrzymaniu czystości. Są one także niezwykle proste w montażu.

Wystarczy, że zaopatrzysz się w klej lub kołki dystansowe. Podczas pracy możesz skorzystać z pomocy specjalnych uchwytów. Dzięki temu praca przebiegnie jeszcze sprawniej. Po krótkim remoncie pomieszczenie jest praktycznie natychmiast gotowe do użytkowania.

Pamiętaj o tym, że szkło doskonale nadaje się do każdego rodzaju wystroju. Dlatego nie czekaj i zapewnij sobie najlepsze rozwiązanie już dziś!