kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe – gotowe czy na wymiar?

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej, często staje się przed dylematem dotyczącym konkretnego rodzaju. Na rynku dostępne są gotowe produkty, jednak można zdecydować się także na model wykonywany na wymiar. Dlatego warto wcześniej rozważyć wszystkie wady i zalety obu rozwiązań. Na jakie kabiny prysznicowe się zdecydować?

Kabiny prysznicowe na wymiar i tradycyjne

Kabiny prysznicowe cieszą się dużą popularnością ze względu na korzyści, jakie zapewniają. Coraz częściej wypierają również wanny, będąc bardziej praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem, nadającym się nawet do małego pomieszczenia. Korzystanie z prysznica pozwala oszczędzić czas i wodę sprzyjając środowisku. Ponadto z takiego rozwiązania mogą korzystać wszyscy niezależnie od wieku. Jest to także bardziej komfortowe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych.

Dobrze sprawdzają się w przypadku małych pomieszczeń, nowoczesnych wnętrz i łazienek wykonanych w minimalistycznym stylu. Za to w dużych pomieszczeniach mogą występować razem z wanną. Jednak wybór konkretnej kabiny prysznicowej bywa kłopotliwy. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak wielkość, rodzaj materiałów, wygląd, rodzaj drzwi. Dodatkowo warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować się na gotowy model, czy też wybrać kabinę prysznicową na wymiar, której projekt dostosowany jest do indywidualnych potrzeb.

Zalety gotowych kabin prysznicowych

Na rynku jest dostępny duży wybór gotowych kabin prysznicowych wykonanych z różnych materiałów i w różnorodnej ofercie cenowej. Wśród tak dużego wyboru dosyć łatwo znaleźć coś dla siebie. Niemniej jednak czasami produkty znajdujące się w sklepie nie spełniają oczekiwań bądź nie pasują do indywidualnych potrzeb. Z pewnością dużą zaletą kabin tego rodzaju jest dostępność i szybka realizacja. Taką kabinę można mieć od ręki, nie czekając na jej wykonanie. Dlatego pragnąć jak najszybciej wykończyć łazienkę jest to najlepsza opcja.

Ponadto koszt gotowej kabiny jest niższy i bardziej przystępny na każdą kieszeń niż tej wykonywanej na wymiar. Dodatkowo w gotowych kabinach zastosowane są już sprawdzone rozwiązania, dzięki czemu nie trzeba się obawiać niedopasowania bądź problemów z przeciekaniem. Ze względu na dużą dostępność i różnorodny wygląd można je dostosować do każdego stylu i rozmiaru pomieszczenia. Jest to niezwykle praktycznie rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i dobrej jakości produkcie w przystępnej cenie.

tradycyjna kabina prysznicowa

Zalety kabin prysznicowych na wymiar

Kabiny prysznicowe na wymiar gwarantują doskonałe dopasowanie do wnętrza i indywidualnych potrzeb. Decydując się na takie rozwiązanie samemu można zdecydować o wyglądzie takiej kabiny, rodzaju użytych materiałów, a nawet sposobie otwierania drzwi. Ponadto można ją bardziej spersonalizować, np. zamieszczając dodatkowe półki na kosmetyki bądź udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Czas oczekiwania na taką kabinę jest o wiele dłuższy niż w przypadku gotowych modeli, jednak nie trzeba się obawiać złego dopasowania. Takie kabiny sprawdzą się w przypadku niewymiarowych, niestandardowych pomieszczeń, lecz nie tylko. Takie rozwiązanie zadowoli każdego, kto nie znalazła na rynku odpowiedniej kabiny bądź jego wizja jest inna od tej standardowej.

Zamawiając kabinę na wymiar, można również zdecydować o tym, czy będzie ona posiadała brodzik, czy też lepiej z niego zrezygnować. Osoby starsze i niepełnosprawne mogą sprawniej korzystać z kabin bez brodzików. Jak widać korzyści, jakie może zapewnić kabina prysznicowa na wymiar, są warte swojej ceny i dłuższego czasu oczekiwania.

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Na to pytanie nie znajdzie się konkretnej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Nad wyborem kabiny prysznicowej na wymiar warto się zastanowić, szczególnie gdy w domu znajduje się osoba starsza lub niepełnosprawna. Ponadto produkt na wymiar będzie dobrym wyborem dla osób, które mają konkretne oczekiwania co do wyglądu i wymiaru kabiny, którym nie mogą sprostać gotowe produkty.

kabina prysznicowa na wymiar

Gotowe kabiny prysznicowe docenią osoby, które szukają oszczędności i zależy im na czasie. Na rynku jest ogromny wybór tego typu produktów, dlatego większość osób z całą pewnością znajdzie model odpowiedni dla siebie. Ponadto oferowane produkty gwarantują sprawdzone rozwiązania, które gwarantują małą awaryjność. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj kabin ma swoje zalety, dlatego warto wcześniej rozważyć swoje oczekiwania dotyczące produktu i znaleźć rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb.

Kabiny prysznicowe to praktyczna i modna alternatywa 

Niezależnie od rodzaju kabiny prysznicowej wszystkie modele gwarantują niezwykłą praktyczność i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Nic dziwnego, że są coraz chętniej stosowane w mieszkaniach. Zmniejszają zużycie wody, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska i budżetu domowego. Ponadto są bezpieczniejszym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Pozwalają również na szybkie skorzystanie z prysznica w każdej chwili, oszczędzając tym samym czas. Mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku i nie trzeba się obawiać zalaniem podłogi. Dodatkowo doskonale wpasowują się w wystrój każdego wnętrza. Dlatego warto rozważyć posiadanie kabiny prysznicowej w swoim domu.