dodatki do salonu

Modne dodatki do salonu

Nasz nowo wyremontowany salon mieni się świeżością od nowego koloru ścian i pięknych nowych mebli. Pomimo tego odnosimy wrażenie, że czegoś jednak nam w tym salonie brakuje. To dziwne uczucie, biorąc pod uwagę fakt, że pomyśleliśmy o wszystkim, co zaplanowaliśmy. Prawda jest taka, że prawdziwy klimat pokoju, poczuciem komfortu, przytulności lub ekstrawagancji dają dodatki do salonu, które gdzieniegdzie położone mają znacznie większą siłę oddziaływania, niż ogromny mebel. W jaki sposób dopasować dodatki do wnętrza, i jak to robić, by nasze pomieszczenie było jak najbardziej spójne? Poniżej przedstawione zostały 4 obowiązkowe elementy, które nadadzą charakteru naszemu mieszkaniu.

Jakie dodatki do salonu na ścianę?

Żaden salon nie może obyć się bez stylowych dodatków na ścianę. Co powinniśmy wieszać na naszych ścianach? Dowolność jest ogromna – od modnych plakatów, przez obrazy, stylowe zegary czy ręcznie plecione ozdoby typu makramy. Wszystko powinno być dostosowane do stylu, jaki planowaliśmy tchnąć w nasz salon. Do nowoczesnego salonu świetnie nadadzą się duże obrazy zawierające geometryczne wzoru. Jeśli jednak zależy nam na przytulnym salonie w stylu boho, na ścianach powinny zawisnąć ręcznie robione ozdoby. Zegar jest natomiast świetnym pomysłem bez względu na obrany styl, podobnie jak stylowa ramka ze zdjęciem całej rodziny.

dywan w salonie

Dywany w pokoju dziennym.

Dywan w centralnej części pokoju nadaje dodatkowej przytulności naszemu pomieszczeniu. Producenci wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferują produkty w różnych rozmiarach i o różnych kształtach. To jednak co ważne, to wybór dywanu w zgodzie powierzchnią salonu i stolika kawowego. Z reguły dywan znajduje się właśnie pod nim, dlatego nasz wybór powinien być spójny ze stolikiem, jaki wybraliśmy. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając dywan? Na długość włosia. Z jednej strony możemy postawić na przytulny, miękki dywan z długim włosiem lub model z krótkim, który będzie łatwiejszy w czyszczeniu.

Zasłony i firany – modne dodatki do salonu

Zasłony to element wystroju, o którym często zapominamy, a który powinien nadać spójności całej aranżacji wnętrza. Nowoczesne zasłony to produkty minimalistyczne, które swoim kolorem odpowiadają barwie innych dodatków znajdujących się w salonie. Jaką długość zasłon wybrać? Zadbaj, by nasze zasłony pokrywały całą wysokość pomieszczenia – od karnisza aż do podłogi. Takie zasłony zagwarantują nam doskonały efekt wizualny.

płytki podłogowe salon

Jakie oświetlenie do salonu?

Ostatni element, który umożliwi nam kompletną aranżację naszego salonu to stylowe oświetlenie. Oprócz wiszącej lampy centralnej, która stylem powinna pasować do naszego salonu, warto zainwestować w dodatkową lampę stojącą, która nada ciepłej atmosfery podczas długich zimowych wieczorów. Tutaj również, podobnie jak w przypadku innych elementów wystroju, warto być spójnym pod względem stylu dodatków oświetleniowych.

Jak widać odpowiednio dobrane dekoracje i dodatki do salonu mogą odmienić każde niemal wnętrze i nadać mu nowego stylu. Warto to rozważyć, zanim zaplanujemy remont.