salon

Podłoga w salonie – możliwe rozwiązania

Wszyscy uważają, że urządzając salon powinniśmy skupić się na surowym wykończeniu pokoju. Co prawda to też jest ważne, ale w ostatecznym rozrachunku oceniając wygląd naszego pomieszczenia nikt nie będzie tak bardzo na to zwracać uwagę. To właśnie najdrobniejsze detale takie jak kolor mebli dopasowany do koloru ścian, podłoga w salonie, czy wprowadzenie jednego stylu architektonicznego odegrają największą rolę.

Nie sprawdzi się natomiast mieszanie stylów, np. nowoczesnego ze starożytnym oraz np. kolorów pstrokatych z neutralnymi. Jednak ściany to najmniejszy kłopot ponieważ je można w łatwy i szybki sposób przemalować. Gorzej natomiast jest z podłogą, którą jak chcemy zmienić to musimy pozbyć się wszystkich mebli z salonu. Warto więc przed jej montażem zastanowić się i mądrze wybrać panele do naszego pomieszczenia.

Deski podłogowe.

podłoga do salonu drewno

Wielu osobą podłoga kojarzy się z materiałem drewnianym lub drewno podobnym nic dziwnego gdyż jest on ciepły w dotyku, bardzo szybko się nagrzewa jest to zaleta w przypadku gdy posiadamy ogrzewanie podłogowe. Jeśli nie pęknie nam on tylko ulegnie jego uszkodzeniu wierzenia warstwa możemy ją naprawić przy pomocy np. lakierów, farb. Jednak podłoga drewniana w salonie prezentuje się ładnie i jak na stare rozwiązanie w nowoczesny styl architektoniczny wpasowuje się idealnie. Wśród nowoczesnych rodzai drewna w formie paneli przeważają deski z dębu oraz jesionu, które mogą być wykończone na kilka sposobów np. szczotkowane, fazowane, barwione oraz bielone.

Panele tradycyjne i winylowe.

panele podłogowe salon

Tradycyjne panele podłogowe raczej każdy z nas zna. A może zdecydować się na panele winylowe? Przez to, że są cienkie i elastyczne potrafią bardzo często być mylone z linoleum. Tego typu panele wyglądają bardzo naturalnie, dlatego wiele osób może myśleć, że są to zwykłe deski drewniane. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale mogą one złapać drobne ryski lub ulec wytarciu.

Parkiet przemysłowy.

Jest to tańsza alternatywa dla parkietu tradycyjnego. Posiada ona postać mozaiki z drewna, która sprzedawana jest w formie gotowych plastrów. Jego montaż jest łatwiejszy niż  od montażu tradycyjnego parkietu. Tego typu parkiet odznacza się też większą wytrzymałością jednak przez swoją grubość nie będzie odpowiedni dla każdego.

A może płytki podłogowe do salonu?

płytki podłogowe salon

Podłoga z płytek brzmi dziwnie, ale sam w rodzinnym domu posiadam płytki i zdaje to egzamin. Jedyny minus to, że jak nie ma ogrzewania podłogowego to musimy zakupić dywan, gdyż siedzenie na takich płytkach nie będzie komfortowe, ponieważ będzie nam zimno, a już na pewno zimą. Jednak nie koniecznie musimy decydować się na tradycyjne płytki. Mogą to być kafelki drewnopodobne, które łudząco mogą przypominać panele lub parkiet. Najlepiej do salonu sprawdzą się płytki wielkoformatowe z marmuru, betonu albo granitu. Najlepiej wybierać takie rozwiązania, które będą bez fugowe, a jeśli będzie ona to, aby była jak najbardziej cienka.