Tablica korkowa - jak udekorować?

Tablica korkowa – jak udekorować i co powiesić?

Charakter wnętrzom nadają przede wszystkim dodatki. To one sprawiają, że całość nabiera oryginalności i indywidualizmu, a nierzadko stanowią także prawdziwą wisienkę na torcie. Dużą popularnością cieszy się tablica korkowa, która jest na tyle uniwersalna, że już dawno przestała być wyłącznie elementem, po który sięgano w szkołach. Dlaczego warto w nią zainwestować, gdzie sprawdzi się najlepiej i jak ją ozdobić? Oto zbiór przydatnych rad i cennych inspiracji!

Tablice korkowe – funkcjonalny dodatek, który stanowi wspaniałą ozdobę

Ten przedmiot przyda się każdemu, a zwłaszcza osobom, które prowadzą aktywny tryb życia i pragną cieszyć się znakomitą organizacją. Pozwala bowiem stale mieć w zasięgu wzroku to, co dla nas istotne, a tym samym uniknąć przeoczenia ważnych wydarzeń. To wspaniałe narzędzie do komunikacji, zarówno ze sobą, jak i z pozostałymi domownikami. Umieszczony na tablicy korkowej cytat motywacyjny czytany każdego rana pozwoli nabrać optymizmu i z dawką nowej energii stawić czoło wyzwaniom, które czekają na nas danego dnia.

Przypięta tam kartka z listą zakupów lub ważnymi informacjami dla dzieci czy partnera nigdzie się nie zawieruszy i bez problemu trafi do swojego adresata. Nie zapominajmy o tym, że takie tablice są tanie i stosunkowo dobrze znoszą nawet intensywny proces eksploatacji. Nie będą zbyt dużym obciążeniem dla budżetu a przyniosą wiele korzyści. Ich przymocowanie do ściany jest na tyle proste, że poradzą sobie z nim nawet ci, którzy nie są miłośnikami majsterkowania.

tablica korkowa jako dekoracja w salonie

Co więcej, w sklepach znajdziemy obecnie tablice korkowe w różnych rozmiarach. Te mniejsze świetnie wyglądają na półce, oparte o ścianę i nie wymagają przytwierdzania na stałe do żadnej powierzchni! Ten dodatek warto mieć również z tego powodu, że zapewnia spore pole do popisu dla naszej kreatywności – możemy sprawić, że będzie prezentował się dokładnie tak, jak sobie wyobrażamy i modyfikować nasz projekt w dowolnie wybranym momencie, nieustannie ciesząc się czymś nowym i zaskakującym bez konieczności ponoszenia kolejnych kosztów. Brzmi wspaniale, prawda?

 

Tablica korkowa – jak udekorować?

Tablicę korkową jesteśmy w stanie upiększyć na wiele sposobów. Możemy zacząć od pomalowania jej ramy farbą w wybranym przez nas kolorze. Kontrastowa czerń, subtelna biel, czy delikatne pastele? Wokół niej owińmy girlandę lampek, które zapewnią wyjątkowy nastrój wieczorem, gdy rozbłysną różnymi barwami. Świetną alternatywą będzie przyklejenie do ramek błyszczącej tasiemki.

Dziewczęcego uroku nadadzą jej liczne kokardki i perły przyczepione do tkaniny. Interesującą opcją jest wydrukowanie kartki we wzór – na przykład w kropki lub w kratkę, która w całości pokryje tablicę. Dzięki temu korek nie będzie widoczny, a całość nabierze bardziej stylowego wyrazu. Jednocześnie przypinanie rozmaitych elementów nie zostanie utrudnione. Same zalety! Popularną metodą ozdabiania tablic jest także przyklejanie do nich piór oraz wykonanych z papieru kwiatów.

korkowa tablica w biurze

Autorskie kompozycje, które odmienią każdą ścianę

Przejdźmy do kolejnej istotnej kwestii. Mamy już tablicę, co jednak na niej powiesić? Wspaniałym pomysłem są zdjęcia, które przedstawiają nas uwiecznionych podczas radosnych chwil, w malowniczych miejscach i wśród bliskich. Jedno spojrzenie i poprawa humoru gwarantowana! Sprawmy by ta przestrzeń opowiadała historię złożoną ze szczęśliwych momentów naszego życia i dołóżmy też bilety lotnicze, te uprawniające do wstępu na rozmaite wydarzenia muzyczne w których uczestniczyliśmy, czy pocztówki. Będzie to nasz autorski, sentymentalny kolaż.

Nie zaszkodzi zamienić tablicę korkową w element motywacyjny. Przypnijmy do niej obrazy symbolizujące cele, które zamierzamy osiągnąć oraz kolorowe karteczki z notatkami na temat tego, o czym musimy pamiętać dążąc do realizacji naszych marzeń. Pomoże nam to wytrwać i być bardziej efektywnymi.

Warto zadbać o to, by znalazł się tam również plan tygodnia, który ułatwi zarządzanie poszczególnymi sprawami i bycie na bieżąco z edukacją, pracą i spotkaniami towarzyskimi. Otaczajmy się tym, co sprawia, że się uśmiechamy. W myśl tej idei przyczepmy do tablicy wydrukowane, zabawne ilustracje. Nie bójmy się eksperymentować – śmiało łączmy różne style, wzory, kolory i tekstury. Nasza tablica korkowa będzie nie tylko piękna, ale też praktyczna.