Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki?

Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla dziewczynki? Urządzanie pokoju dla córki

Jak urządzić funkcjonalny i wygodny pokój dla dziewczynki? Z tym problemem często spotykają się rodzice, którzy chcą stworzyć bezpieczną i angażującą przestrzeń dla swoich dzieci. Aranżacja takiego pokoju nie jest łatwa, ponieważ pokój dziecięcy musi pełnić kilka różnych funkcji – powinien być praktyczny, funkcjonalny, wygodny, dostosowany do potrzeb użytkownika i jego zainteresowań. Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla dziewczynki? Podpowiadamy.

Pokój dziewczynki – zgodny z jej zainteresowaniami

Bardzo ważnym czynnikiem będzie pomysł przygotowania pokoju dla dziewczynki w wieku szkolnym, jej pierwszych poważnych zainteresowań. Nie można ich pominąć przy urządzaniu jej pokoju. Jeśli w tej chwili kocha Krainę Lodu, szanuj ją, jej największym marzeniem jest, aby w jak największym stopniu dopasować niebieskie i fioletowe postacie do sklejonych postaci.

Są szanse, że to tylko moda lub chęć spędzenia czasu z przyjaciółmi. Jednak zakazanie i ograniczenie w ten sposób zaspokajania doraźnych potrzeb dziecka może wpłynąć na jego późniejsze decyzje, wolę i zdolność do wyrażania siebie. Nie lekceważ tego, po prostu to zaakceptuj. Nawet mały pokój dziewczynki może spełnić nawet najbardziej śmiałe i skomplikowane marzenia. To powinny być cztery zakątki, w których poczuje się wyjątkowo!

Aranżacja pokoju córki

Funkcjonalny pokój dziewczynki – podział na strefy

Pokój dziecięcy pełni jednocześnie wiele różnych funkcji. Dlatego pokój powinien mieć wydzielone strefy do wypoczynku, zabawy i nauki. Strefa zabaw to miejsce, w którym Twoje dziecko może bawić się, układać klocki i organizować piłki do swoich zabawek. Dlatego miejsce to powinno mieć dużo miejsca i wygodne dekoracje, takie jak dywaniki, poduszki czy maty do zabawy. Są też kosze i półki na zabawki. Te meble do pokoju dziecięcego pomogą utrzymać porządek i pomogą wyrobić dobre nawyki.

Przestrzeń do nauki powinna być w stonowanych kolorach. Niezbędnym wyposażeniem są meble dziecięce takie jak biurko, wygodny fotel oraz miejsce do przechowywania książek i pomocy naukowych. Tablice korkowe sprawdzają się również przy przypinaniu przez dzieci domowych planów lekcji lub rysunków. Narożnik pokoju do nauki powinien również mieć naturalne światło i wystarczającą ilość sztucznego oświetlenia, takiego jak lampy biurkowe.

Podział na strefy w pokoju dziecięcym

Przeczytaj też: Aranżacja pokoju chłopca – na co zwrócić uwagę?

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?

Wygodne biurko

Optymalne wymiary wygodnego biurka to: 60-75 cm szerokości, 90-120 cm długości i 72-75 cm wysokości. Mając w pamięci tę sprawdzoną teorię, przetestuj ją w praktyce. Dostosuj rozmiar mebli do wzrostu i zainteresowań dziecka, na przykład zaplanuj dłuższy blat, gdy potrzebujesz zrobić miejsce na odrabianie lekcji, komputer, rysowanie kreskówek lub modelowanie pojazdów kosmicznych lub biżuterii.

Aranżacja pokoju dziecięcego dla dziewczynki - biurko

Zdecydowanie warto zainwestować w krzesełko: regulowana wysokość siedziska, lekkość, ergonomia i wygodne podparcie pleców dziecka. Z młodzieńczym powiewem przejedzie krzesło na kółkach. Nie martw się, zabezpieczenie go matą nie uszkodzi podłogi. Ponadto zawsze wybieraj odpowiedni typ kółek – różne koła nadają się do dywanów i chodników, inne do twardych podłóg.

Odpowiednie łóżko

Łóżka w pokoju dziecięcym nie należy ustawiać pod oknem ani w pobliżu kaloryfera. Najlepsze jest ustronne miejsce, w którym dziecko może być całkowicie spokojne. Łóżko to najważniejszy mebel w pokoju dziecka do trzeciego roku życia. Powinien to być materac przyjazny dla kręgosłupa na twardym podłożu. Byłoby wspaniale, gdyby można było regulować wysokość dna łóżeczka.

łóżko dla dziewczynki

Projekt pokoju dla dziewczynki – kolory i dodatki

Pokój dziecka powinien mieć spokojne i pastelowe kolory. Dziecko ma wystarczającą ilość energii i nie potrzebuje dodatkowej stymulacji. Nie oznacza to, że trzeba bać się mocnych kolorów. Ale to rozwiązanie jest odpowiednie w przypadku pojedynczej ściany i ozdobnych detali. Wyjątkowe elementy kolorystyczne doskonale ożywią pomieszczenie, ożywią je i będą bardzo ciekawym akcentem w aranżacji.

Jakie meble nadają się do pokoju dziewczynki? Hitem z pewnością będą meble wykonane z naturalnego drewna lub pomalowane na biało. Oczywiście masz więcej opcji. Wiele zależy od układu i stylu dekoracji pomieszczenia. Urządzając pokój dla nastolatki z pewnością możesz wybrać różową szafę, ale weź pod uwagę, że po roku trzeba będzie ją wymienić. Dzieci w tym wieku rozwijają się bardzo szybko i zmieniają swoje upodobania. Dlatego bezpieczniej jest postawić na ogólne rozwiązanie.

Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla dziewczynki? Urządzanie pokoju dla córki – podsumowanie

Mamy nadzieję, że te proste wskazówki pomogą Wam stworzyć piękny, przytulny i przede wszystkim praktyczny oraz bezpieczny pokój dla dziewczynki, w którym będzie się uczyć bawić i odpoczywać.