jak zabezpieczyć balkon przed zimą

Jak zabezpieczyć balkon przed zimą?

Po upływie sezonu letniego zwykliśmy składać meble ogrodowe i zanosić do wyznaczonego przez siebie miejsca. Zbliżający się okres jesienno-zimowy charakteryzuje się występowaniem standardowych opadów deszczu i śniegu. Powodują one zacieki i zabrudzenia na powierzchni balkonu i tarasu. W jaki sposób ją zabezpieczyć przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi? Niniejsza publikacja wyjaśni wam, w jaki sposób konserwować nawierzchnie balkonu i tarasu. Jak zabezpieczyć balkon przed zimą?

Zabezpieczenie balkonów i tarasów przed zimą – Czynności przygotowawcze

Proces konserwacji opisywanych miejsc nie jest skomplikowany. Nim przejdziemy do kroków właściwych, skupmy się na sprzątnięciu balkonu lub tarasu. Na dobry początek, dobrze jest złożyć i zabezpieczyć meble ogrodowe i przenieść je w określone miejsce, przy czym warto tu przestrzec przed piwnicami. Jeśli dysponujemy drewnianymi krzesłami składanymi, mogą ulec przegniciu w zawilgoconej piwnicy. Koniec końców odniesione meble będą tam przebywać aż pół roku.

Drewno lubi oddychać, więc radzi się przykryć czymś, co przepuszcza powietrze. Kolejną kwestią jest zamiecenie podłogi z liści, piasku lub pyłu. Po tak poczynionych przygotowaniach można przejść do gwoździa programu, jakim jest umycie powierzchni balkonu bądź tarasu.

Proces konserwacji powierzchni

Uniwersalnym sposobem mycia podłogi balkonowej jest wykorzystanie wody z płynem do mycia podłóg. Z braku innych środków pod ręką można zastosować tę prostą technikę. Jeśli zależy nam jednak na zachowaniu dobrej kondycji powierzchni, powinniśmy potraktować ją preparatami specjalistycznymi. Zapewne ciekawi Was jak dobrze wybrać taki preparat. Wiele zależy od rodzaju powierzchni.

Jeśli nasz balkon cieszy się kamienną podłogą, powinniśmy zaopatrzyć się w preparat do konserwacji kamiennych płytek. W przypadku, gdy chcemy zająć się podłogą ceramiczną, nabyć powinniśmy środek przeznaczony właśnie do takiej nawierzchni. Zakładając, że mamy pod ręką właściwy preparat, zabieramy się za proces nanoszenia go na powierzchnie balkonu lub ewentualnie tarasu. Nie tylko odświeżymy za pomocą danego środka podłogę, ale i nadamy jej delikatny połysk. Wspomniane preparaty zabezpieczają powierzchnię podłogi przed negatywnymi skutkami działań czynników atmosferycznych. Po realizacji tego procesu powinniśmy zwrócić uwagę na dość ważkie szczegóły. podobnie działają środki konserwujące do drewna.

mycie podłogi drewnianej

Jak zabezpieczyć balkon przed zimą? O czym zapominamy?

W trakcie przygotowywania balkonów i tarasów przed sezonem zimowym zapominamy o fugach, które pozostawione same sobie obrastają w mech i gromadzą zeschnięte błoto. Wizualnie nie prezentuje się to wcale dobrze, więc warto za pomocą specjalnej szczotki do czyszczenia fug przeczyścić fugi na powierzchni. Kolejną niemniej istotną kwestią jest parapet.

Podobnie jak to jest w przypadku podłogi, istotny jest materiał, z którego jest on wykonany. Aluminiowe parapety ze spokojem można wyczyścić za pomocą wody i płynu do mycia okien. Sytuacja nieco się komplikuje, gdy wykonany jest on z innego surowca, np. z kamienia. Kamienne parapety analogicznie do podłogi należy potraktować środkiem do konserwacji elementów kamiennych. Wówczas mamy pewność, iż wspomniany parapet zachowa zdrowy wygląd.

Wisienką na torcie jest suszarka. Zakład, że wielu z was o niej zapomina w trakcie przygotowań do kolejnego sezonu. Suszymy na niej odzież niezależnie od pory roku i zazwyczaj trzymamy w jednym miejscu. To z kolei powoduje zabrudzenia na powierzchni podłogi. Stare, dobra maksyma głosi, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Idąc za tą mądrością, warto, jest przestawiać suszarkę na pranie co jakiś czas. Najlepiej jest to czynić regularnie co kilka dni. Wówczas zyskamy pewność, że podłoga nie dorobi się brzydkich zabrudzeń w miejscu postoju suszarki.